Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Dalsze informacje o laserowej korekcji wzroku.

Dostęp do różnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych oraz codzienny komfort – to zaledwie niektóre z powodów, które popychają pacjentów do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie nieprzerwanie rośnie, do czego przyczynia się na pewno coraz bardziej doskonała technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj nikłe ryzyko potencjalnych komplikacji. Za przeprowadzeniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania udowadniają bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą doprowadzić do wiele poważniejszych komplikacji, bo stanowią czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią walczy co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Korekta laserowa wzroku – czy warto?

Laserowa korekcja wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się imponujące efekty. Unosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować nadwzroczność. Dziś bardzo popularnym typem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie impulsy podczerwieni. Pozwala to na dokonanie dokładnego modelowania, a jednocześnie minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo czynników. Najistotniejsze to przede wszystkim dokładność, mała inwazyjność, skuteczność oraz nikłe niebezpieczeństwo powikłań. Należy napomknąć również o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – są także przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba mieć świadomość tego, iż w sporadycznych kazusach lekarz odmówi jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie schorzenia oczu jak np. zaćma, karmienie piersią oraz ciążę, wiek poniżej 21 roku życia, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca czy choroby autoimmunologiczne.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]