Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Zainteresowany okna drewniane producenci? Zajrzyj tu.

Okna wykonane z drewna powszechnie kupowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten naturalny materiał zapewnia estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Nie tylko jednak piękno jest istotną zaletą takich produktów. Jakie są pozostałe względy, dla których warto je wybierać, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z aranżacją wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można również decydować się na różne gatunki drewna, które mogą mieć przeróżny wygląd, kolory bądź rozmaitą fakturę, co stwarza duże możliwości jeśli chodzi o aranżację i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest również bardzo przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest więc doskonałym wyborem do produkcji rozmaitych elementów dekoracyjnych.

Pozostałe ważne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec zapewnia olbrzymie możliwości jeśli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć bardzo różny wygląd oraz styl. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a także obrabiać, tworząc piękne wzory. Jedynie drewno nadaje się do restauracji zabytkowych budowli, świetnie sprawdza się również w przypadku osób mających alergie. Nie ma w sobie żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobrze wpływa na zdrowie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych plusów trzeba poza tym dodać fakt, iż znanych jest mnóstwo znakomitych metod wydłużania żywotności okien z drewna, a także fakt, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest dość prosty oraz nie szkodzi atmosferze. Wszystko to sprawia, iż okna z drewna są bardziej godne polecenia niż te wytwarzane z PCV lub plastiku.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]