Co warto wiedzieć o podporach szalunkowych?

podpory stropowe, podpory szalunkowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się ich używa? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. Obecnie sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]